9 listopada w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Przygotowany przez uczniów montaż słowno – muzyczny przedstawiał drogę jaką przeszli Polacy, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju. Kontynuując wspólne świętowanie społeczność szkolna przyłączyła się również do ogólnopolskiej akcji zaśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11:11. Uwieńczeniem naszej uroczystości było posadzenie w parku szkolnym dębu na pamiątkę tej wyjątkowej rocznicy. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce..

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w Ostrowie odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła msza św., którą koncelebrował Ksiądz Prałat Stanisław Czenczek. Po jej zakończeniu wszyscy obecni udali się na teren szkoły, gdzie została poświęcona i odsłonięta tablica pamiątkowa ufundowana przez mieszkańców Ostrowa z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Następnie złożono pod pomnikiem kwiaty i zapalone znicze.

Dumny z Polski – spotkanie z weteranem wojennym

W ramach obchodów Święta Niepodległości gościliśmy w murach naszej szkoły pana Jerzego Kostiuka, żołnierza Polskich Sił Zbrojnych, uczestnika bitwy o Monte Cassino. Podczas spotkania z nauczycielami i uczniami pan Jerzy w nietuzinkowy sposób opowiadał o swoich przeżyciach wojennych poza granicami kraju i upragnionym powrocie do ojczyzny. Spotkanie to było niezwykle wzruszającą lekcją historii, której treść na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Bezpieczna droga do szkoły

13 września 2018r. w klasach I-III SP odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Tematem spotkania było utrwalenia z dziećmi zasad ruchu drogowego. Pani policjantka przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, jazdy rowerem, używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie poznali korzyści noszenia elementów odblaskowych, utrwalili numery alarmowe, nauczyli się zasad prawidłowego wezwania pomocy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski. Spotkanie było bardzo udane.

II miejsce w Gminnym Konkursie Patriotycznym

26 września 2018r. w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Grochowcach odbyły się finały Gminnego Konkursu Patriotycznego „Z dumą o Polsce”. Uczniowie ze szkół Gminy Przemyśl brali udział w konkursie literackim, historycznym i plastycznym. W konkursie literackim pod hasłem „List do Polski” uczeń klasy III Filip Hipner, pracujący pod opieką nauczycielki pani Moniki Turczyńskiej zdobył II miejsce. Serdeczne gratulacje dla laureata i Jego opiekunki!

Wycieczka klas I-III

13 września uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: A. Strzałkowską, B. Żołnierz i M. Turczyńską byli na wycieczce w WIOSCE FANTASY w Kuńkowcach. Dzieci zwiedziły replikę średniowiecznej osady a następnie pod opieką doświadczonego wojownika szlifowały umiejętność walki mieczem i strzelania z łuku.. Na zakończenie imprezy zostało rozpalone ognisko i pieczono kiełbaski. Zorganizowana impreza dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.